Dom od Podstaw - Nowoczesny dom dla ciebie

Gdzie kupić dobrej jakości kołdrę antyalergiczną?

by admin 0 Comments
Gdzie kupić dobrej jakości kołdrę antyalergiczną?

Komfort snu zapewnia nie tylko wygodne łóżko i materac, ale także odpowiednio dobrana kołdra. Pościel jest idealnym miejscem do rozwoju roztoczy i gromadzenia się różnego rodzaju bakterii. Przez to bardzo często wiele osób cierpi z powodu alergii. Idealnym rozwiązaniem jest kupno kołdry antyalergicznej.

Kołdry antyalergiczne – czy warto je kupić?

Znaczna część kołder znajdujących się na rynku jest antyalergiczna. Kołdry takie powinny być stosowane nie tylko przez alergików, ale również przez osoby nieuczulone na nic.

Kołdra antyalergiczna zapewnia doskonały komfort snu i jest wykonana z materiałów niezawierających substancji alergennych. Niestety alergia powoli staje się chorobą cywilizacyjną XXI wieku, dlatego warto wybierać produkty, które są przyjazne dla organizmu.

Kołdra antyalergiczna – jaki materiał jest najlepszy?

Wybierając kołdrę, należy przede wszystkim sprawdzić materiał wierzchni, z którym styczność przez całą noc będzie miała skóra. Najlepszą antyalergiczną powłoką jest bawełniane, lniane lub bambusowe poszycie. Również pościel jedwabna doskonale się sprawdzi.

Oprócz zewnętrznej powłoki kluczową rolę odgrywa także wypełnienie. W tym przypadku można postawić na bawełnę lub syntetyczne materiały, które są antystatyczne i antybakteryjne. Kołdra antyalergiczna musi być wykonana z materiałów, które można prać w temperaturze przynajmniej 60 stopni. Niestety wełniane i puchowe wypełnienia w przypadku alergików są wykluczone.

Jak wybrać kołdrę antyalergiczną?

Kołdra antyalergiczna przede wszystkim może być stosowana przez każdego. Najważniejszym aspektem jest dobór kołdry do pory roku. W sklepach dostępne są kołdry zimowe, letnie, całoroczne i cztery pory roku. Można kupić kołdrę na lato i zimę. Całoroczna kołdra jest przeznaczona dla osób, które w mieszkaniu mają stałą temperaturę przez cały rok. Dobrym rozwiązaniem jest kołdra cztery pory roku, która składa się z dwóch części połączonych napami.

Kołdra powinna także być odpowiednio dobrana pod względem wielkości. Dla jednej osoby wystarczy w zupełności kołdra 140×200. Kołdra dla dwóch osób powinna mieć rozmiar minimum 160×200. Wybierając kołdrę antyalergiczną, warto zwrócić uwagę, czy posiada ona certyfikat gwarantujący bezpieczeństwo dla alergików.