Dom od Podstaw - Nowoczesny dom dla ciebie

Funkcjonalne stojaki na rowery

by admin
Funkcjonalne stojaki na rowery

Moda na bycie eko i fit rozszerza coraz bardziej swoje kręgi. Już nie
chodzi tylko o to, co jemy i jaki sport uprawiamy, ale przede wszystkim czy żyjemy w zgodzie z naturą. Ludzie coraz chętniej porzucają samochody na rzecz rowerów miejskich i crossowych, które nie tylko pomagają w utrzymaniu zdrowego trybu życia, ale przede wszystkim sprawiają, że nie tracimy cennego czasu na stanie w korkach.

Władze miast również są eko

Coraz częściej władze miast zauważają, iż mieszkańcy chętnie
korzystają z jednośladów zarówno w dojazdach do pracy jak i podczas
weekendów. Tworzone są ciągle kolejne ścieżki rowerowe, stawiane są w wielu miejscach nowoczesne stojaki na rowery, a wszystko to w zgodzie z naturą i ekologią.

Często miejskie władze idą nawet o krok dalej – zwłaszcza w dużych
miastach jak Poznań, Warszawa czy Wrocław można zaobserwować liczne inwestycje z korzyścią dla mieszkańców miasta. Przede wszystkim zakupywane są rowery miejskie, z których może skorzystać praktycznie każdy bez względu na wiek. Za drobną opłatą można wypożyczyć taki rower nawet na cały dzień i z pozycji rowerzysty zwiedzać kolejne urokliwe zaułki miasta.

Nowoczesne i funkcjonalne stojaki na rowery

Oprócz kolejnych ścieżek rowerowych można zaobserwować także zakup kolejnych, nowych stojaków rowerowych, które ustawiane są przy biurowcach, urzędach, barach, pubach czy na nowo powstałych osiedlach. Piękne, niebanalne w formach stojaki nie tylko doskonale spełniają swoje funkcje, ale również przyciągają oko swoimi nowoczesnymi kształtami.

Wielu producentów oferuje bardzo ciekawe i oryginalne stojaki spiralne, stojaki szeregowe, sklepowe, dwupoziomowe, typu “U” lub wieszaki ścienne. Wszystko zależy od ilości rowerów oraz wielkości placu dla jednośladów. Ponadto taki nowoczesny wieszak można z powodzeniem zamontować na ścianie w pokoju i sprawić, że powieszony na nim rower będzie przyciągał uwagę gości.

Montaż stojaków rowerowych

Większość stojaków montuje się do podłoża za pomocą mocnych śrub i wkrętów. Inne z kolei muszą zostać przytwierdzone za pomocą betonu, aby dobrze spełniały swoje zadanie i aby były trwałe. Wieszaki i stojaki ścienne lub dwupoziomowe muszą być przymocowane do ściany w pokoju i/lub do podłogi.

Bez względu na to, na jaki typ stojaka rowerowego się zdecydujemy,
najważniejsze jest, aby regularnie korzystać z roweru dostarczając sobie ciągłego ruchu, co z kolei przekłada się na nasze zdrowie oraz lepszy humor.

Artykuł powstał we współpracy z Calus-p