Dom od Podstaw - Nowoczesny dom dla ciebie

Czym są profesjonalne palarnie?

by admin
Czym są profesjonalne palarnie?

Palacze mają dzisiaj nie lada problem, gdyż w niewielu miejscach mogą oni zapalać papierosy. Większość restauracji, klubów, czy innych lokali zabrania palenia. Ponadto, palacze mają również kłopot w zakładach pracy, w których palenie jest surowo wzbronione. Problem najczęściej rozwiązywany jest przez ustawianie w pomieszczeniach lub przed nimi palarni.

Palarnia – co to takiego?

Najczęściej palarnią nazywa się pomieszczenie skonstruowane specjalnie dla palących. Profesjonalne palarnie wykorzystują nowoczesną techn, ażeby dym tytoniowy faktycznie nie rozprzestrzeniał się po pozostałych pomieszczeniach. W palarniach zamontowane są filtry, dzięki którym są one nieustannie bardzo mocno wentylowane.

Warto zauważyć, że dzięki odpowiedniej wentylacji nie tylko osoby znajdujące się poza palarniami nie muszą wdychać dymu tytoniowego, ale również palący odczuwają większy komfort. Rzecz w tym, że dosłownie w momencie z pomieszczenia dla palących praktycznie w całości uchodzi dym.

Zewnętrzne palarnie

Warto zauważyć, że coraz częściej spotkać można też palarnie zewnętrzne, czyli wiaty dla palących. Nie są to zamknięte pomieszczenia, a raczej zadaszenia z co najwyżej trzema ścianami. Czasami jednak wiaty dla palących są w ogóle pozbawione jakichkolwiek ścian.

Zadanie wiat dla palących jest nieco inne niż klasycznych palarni. Nie mają one wcale zapobiegać wydostawaniu się dymu tytoniowego z pod zadaszenia, a raczej mają zapewnić komfort palącym. Wydaje się, że najczęściej wiaty dla palących ustawiane są przed budynkami, w których mieszczą się duże zakłady pracy. Pracodawcy starają się w ten sposób zadbać o swoich palących pracowników.

Zwyczajne pomieszczenia dla palących

Warto zauważyć, że nadal nie wszędzie rolę palarni pełnią profesjonalne, specjalnie przystosowane do tego pomieszczenia. Często w różnych lokalach po prostu przeznacza się jedno pomieszczenie dla palących. Wydaje się jednak, że jest to o wiele gorsze rozwiązanie. Przede wszystkim, w takich pomieszczeniach zwykle trudno się oddycha. Zalega tam bowiem wydychany przez palaczy dym. Oczywiście, przeważnie w pomieszczeniach dla palących ustawia się jakieś filtry. Jednakże, zwykle niewiele one pomagają.

Co więcej, jeśli w pomieszczeniu nie ma odpowiedniej wentylacji, dym przedostaje się do pozostałej części lokalu. Z tego też względu, nie wystarczy po prostu przeznaczyć jednej z sal dla palących. Rozwiązanie tego rodzaju nie zapewnia komfortu ani palaczom, ani osobom niepalącym, które przebywają w danym budynku.