Dom od Podstaw - Nowoczesny dom dla ciebie

Urządzamy salon – jakie wyposażenie kupić?

by admin
Urządzamy salon – jakie wyposażenie kupić?

Odpowiednia aranżacja wnętrz to ważna sprawa, ponieważ od tego w dużej mierze zależy nasz komfort życia. Salon może okazać się dość trudnym pomieszczeniem do aranżacji ze względu na to, że jest wielofunkcyjny. Jak go urządzić?

Salon z kuchnią i jadalnią

Obecnie bardzo popularnym rozwiązaniem jest salon otwarty na kuchnię oraz jadalnię. W ten sposób zyskujemy większe możliwości aranżacyjne, co jest dużą zaletą. Można urządzić salon w sposób stylowy i praktyczny, nawet jeśli mamy do zagospodarowania niewiele przestrzeni. W tym wypadku warto wdrożyć w życie zasadę – mniej znaczy więcej.

Jakie meble wybrać?

Salon to miejsce wypoczynku, dlatego nie warto decydować się na zbyt dużą ilość mebli. Wystarczy kanapa, wygodne fotele, stolik pod telewizor i stolik kawowy. Jeżeli chodzi o jadalnię na pewno nie może zabraknąć takich mebli jak stół czy krzesło loft. Chociaż najczęściej w polskich jadalniach można zaobserwować komplety krzeseł loft, to niekoniecznie trzeba decydować się na takie zakupy. Ciekawiej będzie, jeśli każde krzesło loft będzie miało nieco inny design, to dobra opcja dla osób, które lubią nieoczywiste, oryginalne rozwiązania.

Ważnym elementem w każdym salonie są oczywiście meble wypoczynkowe. Kanapa musi być wygodna, a nie tylko ładna, o tym wiele osób zapomina. Poza tym warto zdecydować się również na zakup fotela bądź pufy, tak aby każdy bez problemu mógł znaleźć dla siebie miejsce, jeżeli zapraszamy więcej gości.

Odpowiedni styl i kolory w salonie

Każdy z nas ma inny gust, jednak jedno jest pewnie – styl salonu musi współgrać z aranżacją kuchni oraz jadalni. Jeżeli chodzi o kolory, to warto stawiać na jasne barwy, dzięki temu nawet jak pomieszczenie będzie niewielkich rozmiarów, będzie wydawać się na bardziej przestronne. W celu optycznego powiększenia wnętrza doskonale nadają się lustra, które można zawiesić na przykład nad kanapą.

Tekstylia

W salonie bardzo ważną rolę oprócz takich rzeczy jak kanapa, krzesło loft czy stół, pełnią również tkaniny. Warto stawiać ja delikatne zasłony, warto też zrezygnować z ciężkich zasłon na rzecz stylowych żaluzji czy rolet. Każdy detal jest ważny, tak naprawdę to dodatki sprawiają, że wystrój wnętrza jest kompletny, dlatego trzeba zwrócić na nie szczególną uwagę.

Krzesła loft znaleźć można w ofercie spokko.pl