Dom od Podstaw - Nowoczesny dom dla ciebie

Podział wanien ze względu na miejsce montażu

by admin
Podział wanien ze względu na miejsce montażu

Wybór odpowiedniej wanny do łazienki może się okazać dosyć skomplikowany w sytuacji, gdy dane pomieszczenie ma nietypowe rozmiary lub też charakteryzuje je dosyć niewielka powierzchnia. Jak sobie poradzić w takiej sytuacji? Z pewnością nie warto decydować się na zakup drogiej wanny, tylko postawić na tanią wannę, gdyż wysoka cena nie zawsze idzie w parze z dobrą jakością. Wiele osób obawia się jednak, że taka tania wanna po krótkim czasie użytkowania nie będzie się już do niczego nadawała, jednak jest to tylko mit. Obecnie wanny produkowane przez wiele firm charakteryzuje bardzo wysoka jakość oraz odporność na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, dzięki czemu za niewielkie pieniądze można zakupić coś niezwykle trwałego. Na co jednak należy zwrócić uwagę kupując wannę? Przede wszystkim na miejsce montażu, ponieważ nie w każde miejsce można postawić każdą wannę.

Wanny przyścienne

Takie wanny montowane są albo wzdłuż jednej ściany, albo wzdłuż maksymalnie dwóch. Ich niewątpliwą zaletą jest przede wszystkim to, iż nie zajmują zbyt wiele miejsca.

Wanny narożne

Takie wanny stawia się w narożniku dwóch ścian, dzięki czemu tak jak wanny przyścienne nie zajmują zbyt wiele miejsca. Obecnie coraz większa liczba osób decyduje się na taką właśnie wannę, ponieważ dodaje łazience zupełnie innego charakteru i prezentuje się niezwykle elegancko. Taka tania wanna w zupełności wystarczy, ponieważ nie ma sensu płacić majątek za taki właśnie element wyposażenia.

Walna wolnostojąca

Taka wanna sprawdzi się idealnie w przypadku dosyć sporych łazienek. Zazwyczaj montowana jest pośrodku pomieszczenia, jednak tak naprawdę można ją umieścić w dowolnym miejscu. Jest to dosyć tania wanna, o ile oczywiście ktoś nie zdecyduje się na dodatkowe i udziwnione elementy.

Wanna do zabudowy

Jeśli komuś zależy na taniej wanny, to taka do zabudowy z pewnością do nich nie należy. Najczęściej jest ona wykonywana na specjalne zamówienie, a więc należy liczyć się z nieco wyższym kosztem. Charakteryzuje ją przede wszystkim to, iż jest wpuszczana w podłogę, a więc nie można jej przestawiać.