Dom od Podstaw - Nowoczesny dom dla ciebie

Nowoczesne lampy pokojowe – lampykemar do modnych wnętrz

by admin
Nowoczesne lampy pokojowe – lampykemar do modnych wnętrz

W wielu wnętrzach lampy pokojowe stanowią główne źródło światła. To wybór pokojowej lampy wiszącej jest najważniejszy – w oparciu o nią wybierane są kolejne lampy, którymi mogą być lampy stojące czy nocne. Warto również pamiętać o możliwościach doświetlenia wnętrza dzięki zastosowaniu kinkietów i plafonów.

Lampy pokojowe – tradycyjne czy nowoczesne


W każdym pokoju, bez względu na jego przeznaczenie, głównym źródłem światła staje się lampa pokojowa, zazwyczaj wisząca w centralnym miejscu pokoju. Wybór takiej lampy oznacza konieczność podjęcia decyzji co do stylu, jaki lampy pokojowe – lampykemar mają prezentować. Pierwsza decyzja oznacza konieczność wybrania lampy klasycznej wiszącej lub nowoczesnej. Lampy klasyczne sprawdzą się w salonach i pokojach dziennych połączonych z jadalnią, z kolei lampy nowoczesne to idealne rozwiązanie do salonów o nowoczesnym wystroju, które bardzo często pełnią również funkcję pokoju do oglądania telewizji. Zazwyczaj lampy różną się rodzajem kloszy, które w przypadku lamp nowoczesnych są kloszami o prostym, geometrycznym kształcie (zazwyczaj są to klosze kwadratowe).

Jak wybierać lampy pokojowe


Klienci coraz częściej wybierają lampy ręcznie robione, które spełniają ich zróżnicowane oczekiwania. Takie są również lampy pokojowe – lampykemar, które wykorzystują najnowocześniejsze rozwiązania w projektowaniu źródeł światła. Lampy do pokoju mogą zaskakiwać prostotą kształtów – takie są lampy nowoczesne, w których klosze mogą być szklanymi kloszami idealnie okrągłymi lub czworokątnymi. Klosze łączy się z prostymi ramionami, na których pojawiają się dodatkowe elementy o równie prostym wykończeniu. Co ciekawe w takich lampach ważną rolę odgrywa kolor, dlatego pojawiają się na nich elementy zarówno w stonowanych odcieniach brązu, jak i żywym odcieniu pomarańczu czy zieleni. W niektórych lampach wykorzystuje się styl klasycznych żyrandoli, które mają nieco złagodzoną formę. Wówczas do cylindrycznych kloszy z mlecznego szkła dodaje się kolorowe akcenty, zazwyczaj w kontrastującej z całością czerwieni lub fuksji, a całość wykonuje się z chromowanego metalu.

Osoby, które nie są do końca przekonane do nowoczesnych lamp pokojowych o bardzo prostych kształtach, mogą się zdecydować na lampy wiszące, które są wzorowane na klasycznych żyrandolach. Do łask powrócił również kryształ, który daje się odkryć jako materiał idealny do stworzenia oryginalnego klosza lampy wiszącej do pokoju. Kryształowe elementy mogą być wykorzystane także jako dodatki, które zdobią całą lampę, zapewniając jednocześnie ciekawe akcenty świetlne dzięki rozpraszaniu światła.

Jeżeli podobał Ci się artykuł odwiedź stronę lampy pokojowe – lampykemar