Dom od Podstaw - Nowoczesny dom dla ciebie

Modne krzesła salonowe

Modne krzesła salonowe

Wybór odpowiednich mebli do mieszkania jest nie lada wyzwaniem zarówno dla domowników, jak i dekoratorów wnętrz. Obecnie stawia się na nowoczesność i funkcjonalność. W modzie są dziś otwarte przestrzenie, łączące kuchnię z jadalnią i salonem, dlatego znajdujące się w nich meble powinny tworzyć integralną całość.

Najnowsze trendy w stylizacji krzeseł

Open space jest w dzisiejszym budownictwie głównym wyznacznikiem nowoczesności. Otwarte przestrzenie wymagają przemyślanego zagospodarowania. Pomieszczenie, w którym rodzina spotyka się przy wspólnych posiłkach oraz przyjmowani są goście to salon. Poza wypoczynkiem i stolikiem kawowym, centralne miejsce pokoju dziennego zajmuje stół z krzesłami. Obecnie w modzie są krzesła pokojowe w uniwersalnych odcieniach beżu, szarości oraz bieli. Zazwyczaj posiadają drewniany stelaż, jednak zdarzają się też modele o podstawie ze stali. Najczęściej kupowane są dziś surowe, skandynawskie krzesła do salonu, wyróżniające się stonowanymi barwami i prostotą wykonania.

Krzesła w stonowanych barwach

Krzesło powinno być przede wszystkim wygodne i być ozdobą pokoju dziennego, nie powinno jednak zbyt mocno rzucać się w oczy. Dlatego decydując się na tkaninę obiciową należy wybierać jednolite materiały w łagodnych barwach. Biorąc pod uwagę styl w jakim chce się urządzić salon, można pokusić się o obicie pikowane, gładkie lub wybrać nowoczesne krzesła do salonu bez materiału obiciowego. Te ostatnie najlepiej sprawdzą się w modnym dziś stylu industrialnym. Proponowane kolory krzeseł do takiego wnętrza to czerń i biel. Tworzywo do produkcji mebli loftowych stanowi głównie drewno oraz metal. Wprowadzając do klasycznego wnętrza nutkę nowoczesności najlepiej jest wybrać krzesła pokojowe z obiciem z miękkiego pluszu, które nadadzą salonowi przytulnego charakteru.

Zestawy krzeseł i stołów

Najczęściej wybierane są nowoczesne krzesła do salonu sprzedawane w zestawach razem ze stołem. W ten sposób łatwiej jest dopasować meble pod względem koloru i stylu. Posiadając niewielkie pomieszczenie najlepiej wybrać stół rozkładany. Mimo, że rodzina nie jest liczna warto jest zaopatrzyć się w większą ilość krzeseł salonowych dla gości. Dokupowanie krzeseł po pewnym czasie wiąże się z ryzykiem, że nie będzie już ich na stanach magazynowych sklepów. Modne i nowoczesne krzesła do pokoju dziennego będą ozdobą każdej świątecznej kolacji oraz codziennych posiłków w gronie najbliższych.