Dom od Podstaw - Nowoczesny dom dla ciebie

Moda na puszki podłogowe

Moda na puszki podłogowe

Jeszcze kilka lat temu gniazda i puszki podłogowe można było spotkać jedynie w biurach i dużych pomieszczeniach użyteczności publicznej. W dzisiejszych czasach sytuacja odwróciła się o 180 stopni, dzięki czemu puszki podłogowe można wykorzystać także w mieszkaniach prywatnych. Niniejszy artykuł to idealny wybór dla tych osób, które chcą bliżej zapoznać się z puszkami podłogowymi i dowiedzieć się jednocześnie, czy w rzeczywistości warto na nie postawić.

Gdzie sprawdzi się gniazdo podłogowe?

Oryginalne gniazda podłogowe wykorzystywane są przede wszystkim w hotelach, biurach i salach konferencyjnych. Coraz częściej można je spotkać również w różnorodnych budynkach użyteczności publicznej albo na lotniskach. Gniazdo podłogowe doskonale sprawdzi się również w mieszkaniach prywatnych i loftach, dlatego też warto skorzystać z ich olbrzymiego potencjału.

Na co zwrócić uwagę wybierając gniazda podłogowe?

W dzisiejszych czasach najczęściej można spotkać gniazda podłogowe, które posiadają jedynie plastikową klapkę ochronną. Warto rozejrzeć się jednak za modelami, które dodatkowo posiadają zamontowane pod klapkami specjalne uszczelki. Głównym zadaniem uszczelek jest oczywiście zabezpieczenie gniazda przed dostaniem się do niego wody. Kolejnym elementem na który należy zwrócić uwagę jest uziemienie. Gniazdo podłogowe występuje w odmianach z uziemieniem i bez niego. Jak łatwo się domyślić warto inwestować w gniazda z uziemieniem, dzięki którym nasze urządzenia będą w odpowiedni sposób chronione.

Niezawodne gniazdka hermetyczne

W miejscach, które narażone są na dość intensywny wpływ wody warto zamontować gniazda podłogowe, które mogą pochwalić się odpowiednimi zabezpieczeniami. W ostatnim czasie coraz więcej inwestorów stawia na gniazda hermetyczne. Mowa tutaj oczywiście o popularnych gniazdach bryzgoszczelnych, które skutecznie zabezpieczają styki przed kontaktem z wodą. Tego typu gniazda doskonale sprawdzą się nie tylko w łazience, ale również w kuchni, garażu albo piwnicy. Warto wspomnieć także i o tym, że klapy są skuteczną ochroną przed dziećmi, dlatego też warto poważnie zastanowić się nad ich zakupem. Najbezpieczniejsze gniazda podłogowe oznaczane są symbolem IP65. Modele tego typu zapewniają doskonałą ochronę nie tylko przed wodą, ale również prze pyłem, który wbrew pozorom stanowi dość duże zagrożenie.