Dom od Podstaw - Nowoczesny dom dla ciebie

Czym charakteryzują się nowoczesne fotele?

Czym charakteryzują się nowoczesne fotele?

Minęły czasy, w których wszystkie mieszkania wyglądały tak samo, a klient nie miał żadnego pola manewru, jeśli chodzi o aranżację wnętrz. Dziś w sklepach meblowych aż roi się od wzorów i kolorów. Mnogość modeli może przyprawić o zawrót głowy, a w najlepszym razie wprawić w lekką dezorientację. Jeśli chcemy wyposażyć dom w nowoczesne siedziska, warto obserwować aktualne trendy.

Lekkość i funkcjonalność

Nowoczesny fotel do salonu nie jest już topornym i ciężkim meblem, który zajmuje znaczne przestrzenie i tym samym zmniejsza powierzchnie użytkową nawet sporego pomieszczenia. Obecnie zostaje radykalnie zatarta granica pomiędzy fotelem, a zwykłym krzesłem. Popularne są np. fotele typu finka, zwłaszcza te wyposażone w płozy, co pozwala użytkownikom na delikatne bujanie, podczas korzystania z mebli. Wiele osób wybiera również fotel nowoczesny do salonu typu uszak z wysokim oparciem i stylowym designem. Użytkownicy stawiający na prostotę coraz częściej kupują nowoczesne fotele do jadalni bliźniaczo podobne do tych, które stoją w salonie. Jest to także łatwe i ekonomiczne rozwiązanie dla tych, którzy mają salon połączony bezpośrednio z aneksem kuchennym, czy jadalnią.

Uniwersalne fotele XXI wieku pasują do każdego typu pomieszczenia i mogą spełniać zróżnicowane role. Świetnie nadają się, zarówno do spożywania posiłków, jak i codziennego relaksu przy ulubionym serialu. Dzięki stosunkowo niewielkiej wadze fotele te można bez trudu przesunąć, czy przestawić, by chociażby umyć podłogę. Niektóre z mebli są wyposażone w tym celu w niewielkie kółeczka, na tyle delikatne, że nie rysują kafli, czy paneli.

Aranżacyjne deja-vu

Nie od dzisiaj wiadomo, że moda wraca. Powszechną praktyką jest zatem stylizowanie mebli na pochodzące z wcześniejszych epok. Stąd też w każdym przeciętnym domu możemy dzisiaj napotkać nowoczesny fotel do salonu rodem z Wersalu, czy małe kanciaste foteliki z nóżkami jak zapałki, zdobiące każdy pokój w czasach Peerelu. Fotel nowoczesny do salonu wcale nie musi wykorzystywać bowiem szczególnie futurystycznych form, tradycyjne konwencje również mogą być interesującym źródłem inspiracji. Meble retro stanowią okazję do wielu wspomnień i w wielu przypadkach wywołują sentyment.

Salonowy eklektyzm

Współcześni dekoratorzy wnętrz stawiają również na mieszanie stylów. Choć z pozoru może się wydawać, że taki zabieg spowoduje wyłącznie chaos, ponieważ każdy mebel będzie pochodził z przysłowiowej innej parafii, to jednak w tym szaleństwie jest metoda. Przede wszystkim, nowoczesne fotele do jadalni i salonu reprezentujące zróżnicowane trendy, sprawią, że każde pomieszczenie będzie prezentowało się oryginalnie. Poza tym, wybierając jeden rodzaj foteli, narażamy się na ryzyko, że wystrój szybko nam się znudzi. Stawiając na wiele zróżnicowanych form, możemy nieustannie cieszyć się świeżością aranżacji i dowolnie szafować meblami, zmieniając ich ustawienia.