Dom od Podstaw - Nowoczesny dom dla ciebie

Plastikowe pojemniki z magazynów

by admin 0 Comments
Plastikowe pojemniki z magazynów

Przechowywanie żywności w magazynach i hurtowniach, wymaga zastosowania specjalnie do tego przeznaczonych pojemników. W zależności od potrzeb, mogą to być duże kontenery, specjalistyczne zbiorniki, pojemnik z przegródkami lub wiadra.

Najważniejsza jest higiena

W branży spożywczej, wyjątkową uwagę poświęca się na higieniczne przechowywanie produktów. Firmy magazynujące lub transportujące żywność, podlegają ciągłym kontrolom i muszą sprostać instrukcjom wyznaczanym przez Unię Europejską. Wykonane z tworzyw sztucznych pojemniki, wyposaża się w perforowane ściany i dna. Wszystko po to, aby produkty miały odpowiednią wentylacje i nie uległy zepsuciu podczas długiego przechowywania (na przykład podczas transportu). W plastikowych pojemnikach umieszcza się wszystkie rodzaje żywności: surową, przetworzoną, a nawet gotową do spożycia, każda wymaga bezpiecznych i higienicznych warunków.

Trwałe pojemniki plastikowe

Pojemniki muszą być wygodne w obsłudze. Dla zaoszczędzenia miejsca w magazynie lub na ciężarówce, pojemniki ustawia się w stosy. Zachowanie standardów w rozmiarach, pozwala na bezpieczne, stabilne sztaplowanie. Materiał, z którego wykonane są plastikowe pojemniki, musi być twardy i wytrzymały. Produkty często transportowane są na bardzo duże odległości. Podczas podróży, ładunek nie może się przesuwać, czy przewrócić. Zastosowanie atestowanych pojemników i kontenerów plastikowych, uchroni przedsiębiorcę przed szkodami zaistniałymi w czasie transportu. Rzetelni producenci opakowań dbają, aby ich produkty spełniały standardy wyznaczone przez określone branże.

Kontenery i pojemniki plastikowe z przegródkami

Bardzo wymagającą pod względem przechowywania i transportu, jest branża owocowo-warzywna. Firmy działające w tej gałęzi przemysłu, potrzebują wyjątkowo trwałych i wytrzymałych pojemników. Zastosowane opakowania muszą nie tylko wytrzymać duże obciążenia, ale i zagwarantować jarzynom odpowiednią wentylację. Doskonale w tym sektorze sprawdzą się pojemniki plastikowe z przegródkami. Wewnętrzne ścianki uchronią delikatne owoce i warzywa, przed uszkodzeniami podczas transportu. Pojemnik z przegródkami, znajdzie również zastosowanie w prezentacji produktów na półce sklepowej. Estetycznie wykonane opakowania zapewnią właściwe przechowywanie i będą ładnie prezentować się na sklepowych wystawkach.