Dom od Podstaw - Nowoczesny dom dla ciebie

Drugie życie uszkodzonych sprzętów

Drugie życie uszkodzonych sprzętów

W ostatnich latach zauważyć można znaczny wzrost zainteresowania ekologią oraz materiałami wtórnymi. Podyktowane jest to nie tylko chęcią oczyszczenia planety, ale także zyskiem, jaki może przynieść sprzedaż m.in. metali kolorowych oraz stali. Ta sytuacja dotyczy także przedsiębiorców, którzy wykorzystują uszkodzone sprzęty i urządzenia jako źródło zysku.

Co opłaca się sprzedawać?

Od zawsze największą popularnością wśród zbieraczy złomu cieszą się metale kolorowe. Jednak nie tylko oni zarabiają na nich. Wielu przedsiębiorców, którzy pragną zminimalizować koszty prowadzonej firmy, decyduje się na odsprzedaż zużytych elementów maszyn i urządzeń.

Węglik spiekany cena i gdzie go znaleźć.

Dotyczy to praktycznie każdego odpadu metalowego, jaki znajduje się w firmie. Jednym z nich jest węglik spiekany. Metal ten potocznie nazywany jest widią i używany jest m.in. w piłach oraz wiertłach i różnego rodzaju elementach tnących. Aby znaleźć aktualne ceny tego metalu, wystarczy wpisać w wyszukiwarce węglik spiekany cena lub skup węglika spiekanego. Bardzo szybko przekonamy się, że jest to bardzo drogi surowiec. Jego ceny znacznie przekraczają kwotę 60 złotych za kilogram.

Metal ten jest składnikiem wielu narzędzi oraz materiałów eksploatacyjnych m.in. frezy do metalu, wiertła oraz płytki wieloostrzowe.

Węglik spiekany skup – jak to wygląda?

Podobnie jak w przypadku innych metali węglik spiekany skup przebiega na prostych zasadach. Dostarczając wspomniane wcześniej elementy lub narzędzia dostajemy wycenę oraz zazwyczaj płatność od ręki. Skup węglika spiekanego zazwyczaj oferuje negocjację cen, jeżeli posiadamy większej ilości metalu.

Także inne metale kolorowe cieszą się ogromną popularnością wśród skupów metali. Od wielu lat jednym z droższych surowców jest miedź, którą znajdziemy m.in. w kablach, wirnikach silników oraz w różnego rodzaju sprzęcie elektrycznym.

Kwota, jaką uzyskamy za jeden kilogram metalu, uzależniona jest w dużej mierze od zawartości danego produktu w złomie. Im większa zawartość pożądanego metalu, tym lepsza będzie cena skupu.

Decydując się na sprzedaż metali kolorowych oraz stali lub węglika spiekanego powinniśmy liczyć się z tym, że zostaniemy poproszeni o podanie danych osobowych. Ma to przeciwdziałać m.in. kradzieżom oraz sprzedaży metalu pochodzącego z nielegalnych źródeł.