Dom od Podstaw - Nowoczesny dom dla ciebie

Czysto i świeżo

by admin 0 Comments
Czysto i świeżo

Sprzątanie jest elementem naszej codzienności. Ponieważ niemal bez przerwy mamy kontakt z różnymi środkami czystości, odświeżaczami powietrza i podobnymi substancjami, warto zastanowić się nad ich właściwościami i składem. Jakie wybierać profesjonalne środki do sprzątania, a co możemy wyczyścić domowymi sposobami?

Profesjonalne środki do sprzątania

Zanim kupimy zachwalany albo niedrogi środek do czyszczenia, na przykład płyn do mycia naczyń, zapoznajmy się z jego składem. Część dostępnych na rynku środków swoje właściwości czyszczące zawdzięcza różnego rodzaju żrącym i agresywnie działającym, sztucznie pozyskanym substancjom.

Produkty do sprzątania oparte na chemicznych środkach są szkodliwe zarówno dla naszej skóry, jak i środowiska naturalnego, do którego dostają się razem z wodą. Więc kupując Profesjonalne środki do sprzątania, wybierajmy te, w skład których wchodzą substancje pochodzenia naturalnego i są opatrzone odpowiednim certyfikatem.

Jak ułatwić sobie dbanie o czystość

Żeby ułatwić sobie dbanie o czystość w domu czy mieszkaniu, warto zacząć od właściwego zorganizowania przestrzeni. Nie chodzi o to, żeby cały czas bezwzględnie panował porządek, ale o wiele prościej się sprząta, kiedy wszystko w domu na swoje miejsce.

Warto także używać domowej roboty produktów na co dzień, a tych profesjonalnych środków do sprzątania używać jedynie w ciężkich przypadkach. Naszymi stronnikami w walce z brudem są soda oczyszczona, ocet, a także spirytus, który rozpuszcza tłuszcze i kleje oraz ma właściwości dezynfekujące.

Piękny i świeży zapach w całym domu

Do sprzątania warto również zaopatrzyć się w olejki eteryczne. To naturalne i nieszkodliwe środki o szerokim spektrum działania, które jednocześnie pięknie pachną. Wystarczy dodać je do ciepłej wody z płynem do mycia.

Olejki eteryczne, szczególnie z drzewa herbacianego, lawendowy i eukaliptusowy działają zabójczo na takie mikroorganizmy, jak wirusy, bakterie i grzyby. Należący do olejków o silnym działaniu olejek rozmarynowy pomaga z kolei pozbyć się z domu owadów.