Dom od Podstaw - Nowoczesny dom dla ciebie

Zabudowa rur grzewczych – jak ją wykonać?

Zabudowa rur grzewczych – jak ją wykonać?

Rury grzewcze bez wątpienia nie należą do elementów dekoracyjnych, jeśli chodzi o wystrój pomieszczenia. Dlatego też warto zadbać o ich odpowiednią zabudowę, która pozwoli ukryć je przed ludzkim wzrokiem.

Zabudowa rur grzewczych w małym pomieszczeniu

Problem jest dość skomplikowany, kiedy pomieszczenie jest stosunkowo małe i zabudowa rur może przysporzyć nieco trudności. Warto zaopatrzyć się w specjalne maskownice do rur, dostępne w każdym sklepie budowlanym. Są to produkty stosunkowo tanie i dosyć dekoracyjne, dzięki czemu zabudowa rur grzewczych nie będzie wyróżniać się na tle pozostałych elementów wyposażenia wnętrza.

Własnoręcznie wykonana zabudowa rur grzewczych

Osoby, które nie mogą zaopatrzyć się w gotowe maskownice, mogą spróbować wykonać solidną zabudowę rur własnoręcznie, z wykorzystaniem płyt kartonowo-gipsowych. Trzeba jedynie pamiętać o tym, że w pomieszczeniach o dużej wilgotności, takich jak łazienka, należy zdecydować się na zakup płyt wodoodpornych.

Dla lepszego efektu wykonaną zabudowę warto jest pomalować bądź też obłożyć kafelkami lub tapetą.

Podsumowując, Zabudowa rur grzewczych wcale nie jest takim skomplikowanym zadaniem, jak mogłoby się wydawać. Jest ona dość tania i małoinwazyjna, a jednocześnie zapewnia spektakularne efekty, jeśli chodzi o ukrycie rur. Miejsca, gdzie wykonanie zabudowy może być niemożliwe ze względu na rozstaw pomieszczenia, zawsze można spróbować zakryć przy pomocy innych elementów wyposażenia – na przykład długich, dekoracyjnych firanek.