Dom od Podstaw - Nowoczesny dom dla ciebie

Minimalistyczna łazienka z przegrodami prysznicowymi

Minimalistyczna łazienka z przegrodami prysznicowymi

Prysznic to wygodne i przede wszystkim ekonomiczne rozwiązanie w naszej łazience. Docenią go na pewno osoby, dla których priorytetem jest ekologia, ale nie tylko – to także idealnie rozwiązanie do małych metraży oraz łazienek w duchu minimalistycznym. Zobacz, jakie efekty uzyskasz, stosując rozwiązanie, jakim jest przegroda prysznicowa!

Zastosowanie przegród prysznicowych

Poprzednie trendy przyzwyczaiły nas przede wszystkim do stosowania kabin prysznicowych – nie da się ukryć, że jest to rozwiązanie, które zapewnia pełną intymność, ale ma ono także swoje wady – nawet mała kabina prysznicowa skutecznie zabiera łazienkową przestrzeń sprawiając, że wydaje się ona mniejsza, a wszystkie sprzęty, które się w niej znajdują, bardziej stłoczone.

Przegrody prysznicowe zapewniają efektowne wydzielenie strefy prysznicowej w naszej łazience bez szkody dla jej całej przestrzeni. W zależności od potrzeb możemy zastosować jedną, dwie, a nawet trzy ścianki prysznicowe, które ochronią przed rozpryskiwaniem się wody. Jedna przegroda prysznicowa to kwintesencja minimalizmu i elegancji.

Przegroda prysznicowa w systemie walk-in

Prysznic walk-in to właśnie przegrody prysznicowe, a także brak drzwi oraz brodzika i progu – dzięki temu nie tylko nie zabiera się przestrzeni, ale również korzystanie z takiej łazienki jest znacznie bardziej komfortowe, nawet dla osób starszych i niepełnosprawnych. Ilość przegród jest kwestią indywidualną i powinna być dostosowana do naszych potrzeb oraz preferencji.

Z czego mogą być wykonane ścianki prysznicowe?

Przegrody prysznicowe dostępne są bardo różnych wariantach oraz rozmiarach, ponadto różni je także materiał, z jakiego zostały wykonane. Oczywiście najbardziej eleganckim rozwiązaniem jest szkło, ale bez obaw można także postawić na tworzywa sztuczne czy poliwęglan.

Łazienka i prysznic z przegrodami to obecnie jeden z najbardziej pożądanych trendów – takie łazienki są przestronne, eleganckie i bardzo funkcjonalne. Można je zastosować zarówno na małych, jak i dużych metrażach, więc jest to rozwiązanie przede wszystkim uniwersalne.