Dom od Podstaw - Nowoczesny dom dla ciebie

Jak zarobić na złomie stali?

by admin
Jak zarobić na złomie stali?

Okazuje się, że niewiele osób jest świadomych faktu, iż na złomie stali można dodatkowo zarobić i to wcale nie tak mało. Obecnie na rynku istnieje dość dużo firm, które zajmują się skupem stali oraz metali kolorowych i oferują za to całkiem rozsądne pieniądze. Nie trzeba się głowić, skąd wziąć dodatkowe pieniądze, ponieważ one często wręcz “leżą na ulicy”.

Złom stali – jak na tym zarobić?

Złomowisko stali skupuje wiele różnego rodzaju materiałów począwszy od zwykłej stali, poprzez metale kolorowe i nieżelazne, a na zużytych urządzeniach gospodarstwa domowego skończywszy. Okazuje się, że osoby bezdomne czyli tzw. “złomiarze” to nie jedyni klienci większości złomowisk, ale w miejscu skupu stali pojawiają się bardzo często również firmy remontowo-budowlane.

Zdecydowanie najczęściej sprzedawana jest stal, której cena może wahać się w granicach 0,8-1 zł za kg materiału. Właściciele złomowisk przyznają, że klienci bardzo często przynoszą części samochodowe, rury oraz kątowniki. Ponadto często pojawia się również aluminium w postaci puszek, felg samochodowych, rurek czy garnków. Do punktu skupu trafiają również stare lodówki, jednak na nich nie da się zbić fortuny z uwagi na zawarty w niej freon, który jest substancją niebezpieczną dla otoczenia. Po tego typu sprzęty skup stali wzywa specjalistyczne firmy, które odbierają zużyte sprzęty AGD.

Złom stali kolorowej z remontów

Złom kolorowy jest zazwyczaj droższy od zwykłej stali i od innych metali. Miedź może kosztować w granicach 18-22 zł za kg! Z tego metalu najczęściej robione są przewody, rurki oraz kable. Dobrym przykładem może być 5 metrów kabla instalacji elektrycznej, który będzie ważył ok. 1 kg. Na złomie z remontów w dużej mierze dodatkowo mogą zarobić budowlańcy. Przy wymianie instalacji grzewczej, kaloryferów oraz starych rur można całkiem sporo dorobić, oddając wszystkie te zużyte materiały na złom. Właściciele zazwyczaj są wdzięczni, że ktoś zabierze im z domu “stare graty” i nie chcą za to żadnych pieniędzy. Warto podkreślić, że stara, żeliwna wanna może ważyć nawet 80 kg. Również elektrycy mogą dodatkowo zarobić na zużytych przewodach miedzianych lub aluminiowych.

Skup stali to intratny biznes, jednak z uwagi na wciąż rosnącą konkurencję wpływy z niego nie osiągają niebotycznych poziomów. Cały złom skupiony przez złomowisko stali trafia do ponownego przerobu – najczęściej do hut i wszelkich zakładów trudniących się przerobem tego typu materiałów. W ten sposób mamy wpływ na ochronę naszego środowiska dzięki recyklingowi odpadów wtórnych.