Dom od Podstaw - Nowoczesny dom dla ciebie

Trytytki – uniwersalne opaski zaciskowe o szerokim zastosowaniu

by admin
Trytytki – uniwersalne opaski zaciskowe o szerokim zastosowaniu

Choć w Polsce trytytki pojawiły się stosunkowo niedawno, to mają one bardzo długą historię. Zostały wynalezione Stanach Zjednoczonych w latach pięćdziesiątych dwudziestego wieku. Początkowo były używane jedynie w branży lotniczej do wiązania kabli w samolotach. Ponadto, pierwsze opaski zaciskowe wykonywano z metalu. Dziś, jak dobrze wiemy, opaski te wykonane są głównie z tworzyw sztucznych, a ich zastosowanie już nie ogranicza się do zastosowań stricte przemysłowych. Obecnie trytytkę można spotkać wszędzie. Używają jej i fachowcy różnych specjalności, jak i zwykli ludzie na co dzień. A wszystko przez ich dużą funkcjonalność i szerokie zastosowanie.

Do czego przydatna jest trytytka?

Najkrótsza odpowiedź na takie pytanie brzmi: do czego tylko się da. Opaska zaciskowa może być użyta między innymi do:

– związywania,
– porządkowania,
– przypinania,
– naprawiania.

Trytytki możemy użyć w domu, w samochodzie, w miejscu pracy, w ogrodzie i wszędzie indziej, gdzie zachodzi potrzeba przymocowania jednej rzeczy do innej. W wielu przypadkach trytytka sprawdzi się jako rozwiązanie stałe, ale równie często jest ona rozwiązaniem doraźnym, gdy zachodzi szybka potrzeba naprawy czegoś, co uległo uszkodzeniu.

Gdzie szukać trytytek?

Obecnie opaska na kable, jak również zwana jest trytytka, jest rzeczą tak powszechną, że można ją kupić niemal na przysłowiowym każdym kroku. Można je kupić w hipermarketach, marketach budowlanych, sklepach elektrycznych, a także w różnych sklepach z drobiazgami. Jednakże fachowcy z branży budowlanej czy innych pokrewnych, którzy stosują opaski zaciskowe do profesjonalnych zastosowań, powinni raczej zaopatrywać się w sklepach specjalistycznych, które sprzedają opaski wysokiej jakości. Jednym z takich sklepów jest internetowy sklep e-electro.pl. W takim sklepie jest największy wybór, ceny są atrakcyjne, a produkt jest wysokiej jakości i zapewnia trwałość na długi okres.

Opaski zaciskowe i ich rodzaje

Choć pierwsze opaski zaciskowe na kable były metalowe, dziś do ich produkcji używa się głównie tworzywa sztucznego, przede wszystkim nylonu. Opaski produkowane są w różnych długościach, szerokościach oraz kolorach. To powoduje, że można je dopasować do potrzeb, co jest szczególnie ważne, gdy opaska znajduje się na widoku i istotna jest estetyka wykonania. Choć rzadko zdarza się, aby opaska “puściła” to w przypadku zakupu większych ilości oraz do zastosowań profesjonalnych warto przed zakupem sprawdzić trwałość. Profesjonaliści mogą też kupić urządzenia do zaciskania i odcinania trytytki.