Dom od Podstaw - Nowoczesny dom dla ciebie

Pozyskiwanie i sprzedaż złomu jako praca – różne rodzaje metali

Pozyskiwanie i sprzedaż złomu jako praca – różne rodzaje metali

Sprzedaż złomu metalowego to nie tylko przydatne i pożyteczne zajęcie, ale także bardzo opłacalny zawód. Różne rodzaje metali i ich stopów osiągają w skupach ceny różnej wysokości, ale zysk z ich sprzedaży jest zazwyczaj podobny. Wiąże się to głównie z łatwą dostępnością metali tanich i trudnością w zdobyciu złomu metali rzadkich. Najtańsze metale to kwoty rzędu kilkudziesięciu groszy za kilogram, a najdroższe metale rzadkie sięgają nawet kilkuset złotych.

Metale kolorowe – najpewniejszy zarobek

Zdecydowanie największą popularnością cieszą się metale kolorowe (oprócz aluminium), które dzięki sprzedaży na skupie mogą zagwarantować niemały zysk. Cena niklu w skupie na przykład oscyluje w granicach trzydziestu złotych co pozwala na osiągnięcie ze sprzedaży niklowego złomu wysokich kwot. Istotne są tu również stopy. W przypadku takiego materiału jak miedzionikiel skup oferuje zazwyczaj dość niskie kwoty, aczkolwiek jest to materiał bardzo łatwo dostępny, a więc można dość łatwo uzyskać z jego sprzedaży duże sumy.

O wielkiej popularności sprzedaży metali kolorowych w skupach świadczy bardzo wysoka częstość pojawiania się wyszukiwania cyna skup złomu cena. Za kilogram tego metalu skupy płacą nawet dziewięćdziesiąt złotych. Jego najbardziej powszechna odmiana, czyli stopy łożyskowe, skupowana jest za cenę przekraczającą 30 złotych za kilogram. Cena niklu w skupie jest podobna, a za miedzionikiel skup oferuje zazwyczaj kilka złotych.

Metale rzadkie – gratka dla handlarzy

Bardzo wysokie ceny osiągają metale rzadkie. Za ind i tantal skupy oferują zazwyczaj kwoty oscylujące wokół pięciuset złotych za kilogram. Nieco tańsze, ale również bardzo korzystne cenowo są takie metale jak wolfram, tytan i różnego rodzaju węgliki, a także stopy metali rzadkich i żelaza. Ceny takich materiałów nie spadają w skupach poniżej kilkudziesięciu złotych za kilogram. Bardzo wysokie ceny osiągają zazwyczaj metale najrzadsze jak gal, czy german, ale ich zdobycie jest trudne.

Metale konstrukcyjne – stal, żelazo, aluminium

Najbardziej popularne metale to stal, żelazo i różne jego stopy, oraz aluminium. Nie osiągają one na skupach zawrotnych cen, są natomiast stosunkowo najłatwiejsze do zdobycia, więc zysk z ich sprzedaży może być również bardzo duży.