Dom od Podstaw - Nowoczesny dom dla ciebie

Gdzie kupować węgiel i koks w workach?#

by admin
Gdzie kupować węgiel i koks w workach?#

Wiele osób kupuje opał pakowany w worki. Jest to w wielu przypadkach najrozsądniejsze wyjście, czasem jedyne możliwe, a dla wielu osób po prostu najwygodniejsze. Jednak i w przypadku zakupu workowanego węgla, koksu czy jakiegokolwiek innego opału warto kupować go w miejscach sprawdzonych. W przypadku opału bardzo ważna jest bowiem jego jakość, a dobry jakościowo węgiel czy koks to liczne zalety w czasie sezonu grzewczego, a często też oznacza to brak problemów.

Dobry skład węgla to wysokiej jakości opał

Choć często, jak choćby w tym roku, aura zaskakuje nagłym obniżeniem temperatury i potrzebą szybkiego rozpoczęcia sezonu grzewczego, to warto chwilę zastanowić się i nie podejmować zbyt pochopnej decyzji w kwestii zakupu. Szczególnie jeśli od razu kupuje się większe ilości opału, na przykład na całą zimę. Renomowany skład węgla sprzedaje węgiel, koks i inne paliwa o wysokiej jakości. Podejrzane składy mogą sprzedawać nie tylko opał o niższej jakości, ale także zanieczyszczony domieszką innych substancji, aby dać większy zarobek.

A w tym przypadku wysoka jakość oznacza po prostu wyższą wartość energetyczną, zwaną też kalorycznością. W rezultacie nie zawsze tańszy węgiel będzie w ostatecznym rozrachunku tańszy w eksploatacji. Niższa kaloryczność paliwa oznacza po prostu, że trzeba go będzie spalić więcej, a to podniesie ogólne koszty zakupu. Niższej jakości węgiel czy koks to także gorsze spalanie, problemy z rozpaleniem, a najbardziej skrajnych przypadkach gaśniecie płomienia. Takie problemy mogą też oznaczać zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia, domowników.

Opał w workach – wygoda i estetyka

Wiele osób dysponuje nowoczesnymi piecami i kotłami, które z jednej strony spalają mniej opału, a z drugiej wymagają, aby był on mniejszej granulacji, czyli drobniejszy. Do takich pieców kupuje się zazwyczaj więc węgiel i koks w workach. Opał workowany jest pod wieloma względami również wygodniejszy dla użytkownika. Można go przewieźć we własnym zakresie, bez potrzeby płacenia za transport. Worki, które najczęściej mają pojemność 10, 20 czy 25 kilogramów można własnoręcznie przenieść do samochodu, a zmieszczą się one w bagażniku każdego auta.

Wiele osób, które kupują węgiel w workach od http://www.alpari.com.pl/detal, robią to z tego prostego powodu, że nie mają w swoich domach odpowiedniej ilości miejsca na zrobienie większego zapasu opału. Często brak miejsca na opał jest nawet celowy, a z góry zakłada się, że opał będzie kupowany na bieżąco. Ponadto, węgiel w workach jest łatwiejszy do dozowania do pieców i kotłów w podajnikami, a takich jest w użytku coraz więcej.

Niezależnie od tego, czy kupuje się węgiel, czy koks w workach, czy też luzem, warto dokładnie sprawdzić jego jakość, a najlepiej najpierw wypróbować, a dopiero potem zakupić większy zapas. Zakup opału to spory wydatek, a zakup dobrej jakości opału może przynieść spore oszczędności.