Dom od Podstaw - Nowoczesny dom dla ciebie

Kontenery do składowania złomu

Kontenery do składowania złomu

Złom, a więc szereg różnych metalowych przedmiotów (dość wspomnieć części zepsutych maszyn, kawałki konstrukcji, grzejniki, wanny), których przetopienie sprawia, iż można wykorzystać je raz jeszcze, przewozi się zazwyczaj kontenerami. Kontenery metalowe są wytrzymałe, solidne i oporne na wszelkie mechaniczne uszkodzenia czy zmiany warunków pogodowych. Specjalistyczne kontenery są znacznym ułatwieniem, jeśli idzie o przewóz czy przechowywanie odpadów.

Kontenery na złom – budowa

Kontenery to zwykle metalowe – konkretnych rozmiarów – skrzynie służące do przechowywania materiałów sypkich (na przykład piasku czy żwiru lub trocin) oraz odpadów przemysłowych (tworzywa sztuczne, wióry, złom). Kontenery na złom produkowane są z trwałych blach o znacznych grubościach, dodatkowo, obrzeża kontenerów są wzmacniane, dzięki czemu są bezpieczne w obsłudze. Kontenery z metalu wyposażone są we wzmocnienia w postaci kątowników we wszystkich narożnikach, co nadaje konstrukcji stabilizacji. Kontenery posiadają zabezpieczenia antykorozyjne: farbę podkładową oraz farbę nawierzchniową dostępną w podstawowych kolorach, takich jak: czerwony, zielony, niebieski. Kolory te jednak można zmienić. Kontenery mogą również zostać poddane ocynkowaniu i pokryciu farbą chlorokauczukową, której właściwości są następujące: pojemniki stają się bardziej odporne na wszelkie uderzenia, zmiany pogodowe lub kontakt z wodą. Kontenery z metalu na całym obwodzie mają zainstalowane haczyki do plandeki, znajdziemy także uchwyt na hak oraz wzmocnienie z przodu, z tyłu i po bokach. Kontenery na złom składają się również z dolnych szyn, które usprawniają obsługę pojemników.

Kontenery metalowe na złom – główne zalety

Kontenery z metalu służące do składowania czy przewozu metalowych odpadów są na tyle solidne, twarde, że można w nich przechowywać ogromne masy materiałów. Na rynku są do wyboru kontenery o różnych pojemnościach, wymiarach czy zastosowaniach. Budowa i kształt kontenerów są dostosowane do pojazdów specjalistycznych z systemem hakowym lub linowym. Kontenery metalowe na złom mają długi okres przydatności i są bezawaryjne. Kontenery z metalu mogą zostać zaprojektowane dla konkretnych klientów z indywidualnymi preferencjami, jeśli gotowe konstrukcje nie spełniają wymagań. Kontenery metalowe na złom są bezpieczne w użytkowaniu.