Dom od Podstaw - Nowoczesny dom dla ciebie

Czy frezy palcowe można wykorzystać do obróbki drewna?

by admin
Czy frezy palcowe można wykorzystać do obróbki drewna?

W dzisiejszych czasach bardzo mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że frezy palcowe bez żadnego większego problemu można śmiało wykorzystać do profesjonalnej obróbki drewna. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, jakie są największe zalety frezów palcowych i dlaczego warto na nie postawić.

Kompleksowa obróbka drewna

Oryginalne frezy palcowe wykorzystywane są głównie do obróbki płyt MDF, które w ostatnim czasie cieszą się dużym zainteresowaniem i coraz więcej producentów produkuje właśnie z nich meble. Płyty MDF wbrew pozorom są dość twarde, dlatego też warto postawić na porządne frezy palcowe.

Osoby, które chcą osiągnąć najlepszą jakość frezowania w pierwszej kolejności powinny postawić na frezy pełnowęglikowe. Narzędzia tego typu występują przede wszystkim w odmianach z długimi krawędziami skrawania (tzw. mikrofrezy), które posiadają 1-2 ostrza skrawające.

Moda na frezy diamentowe

W ostatnim czasie jest bardzo duża moda na diamentowe frezy palcowe, które wykonane są z jednego z najtrwalszych materiałów dostępnych na rynku. Frezy diamentowe wykorzystywane są na szeroką skalę w przemyśle, gdzie obróbka drewna realizowana jest w sposób ciągły. Oryginalne frezy diamentowe mogą pochwalić się żywotnością nawet 100 razy większą od konkurencyjnych frezów, dlatego też warto skorzystać z ich dobrodziejstwa.

Największą wadą frezów diamentowych jak łatwo się domyśleć jest oczywiście bardzo wysoka cena, dlatego też nie każdy może pozwolić sobie na ich zakup. Warto wspomnieć również i o tym, że diamentowe frezy palcowe mogą być wykorzystywane jedynie w tych urządzeniach, które mogą pochwalić się ściśle określoną prędkością obrotową. Bez porządnego sprzętu nie można niestety skorzystać z ich pomocy.

Gdzie najlepiej kupić frezy

Największy wybór frezów palcowych jest oczywiście w profesjonalnych sklepach internetowych, które zresztą oferują najkorzystniejsze ceny. Bardzo wiele porządnych frezów można spotkać również na aukcjach internetowych, które w Polsce cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem.

Przy zakupie frezów warto jednak dokładnie sprawdzić swojego sprzedawcę. Uważać należy przede wszystkim jak zamawia się drogie frezy diamentowe. Niestety na aukcjach internetowych można natrafić na oszustów, którzy oferują słabej jakości frezy, które nadają się jedynie do wyrzucenia. Dla bezpieczeństwa warto dokonywać zakupów w sprawdzonych punktach.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Frezwid