Dom od Podstaw - Nowoczesny dom dla ciebie

Cena węglika spiekanego w skupach

Cena węglika spiekanego w skupach

Jednym z popularniejszych materiałów, wykorzystywanych w produkcji narzędzi jest węglik spiekany, który charakteryzuje się doskonałymi właściwościami wytrzymałościowymi. Węglik uzyskiwany jest w procesie metalurgii proszków. Ze względu na niedostępność metali, wchodzących w skład węglika, popularność zyskały skupy tego materiału. Skup węglika spiekanego – jakie korzyści płyną ze sprzedaży węglika i jaką cenę możemy za niego uzyskać?

Czym jest węglik spiekany?

Węglik spiekany wytwarzany jest techniką metalurgii proszkowej z węglików metali. Głównymi metalami, wykorzystywanymi do produkcji węglików są:
– tytan,
– wolfram,
– tantal,
– niob,
– cyrkon,
– chrom.Jako spoiwo wykorzystuje się kobalt, nikiel lub wanad. Węgliki wyżej wymienionych metali rozdrabnia się, a następnie prasuje pod wysokim ciśnieniem oraz temperaturą.

Zastosowanie węglików

Węglik spiekany wykorzystywany jest powszechnie w produkcji narzędzi dla różnych gałęzi przemysłu. Węglik jest pożądanym materiałem, ponieważ posiada doskonałe właściwości fizyczne – są trwałe, odporne na ścieranie oraz działanie wysokich temperatur. Wpływają na polepszanie wydajności licznych procesów technologicznych, zwiększenie trwałości elementów odpornych na ścieranie. Biorą pod uwagę wszystkie wymienione korzyści, ich zastosowanie umożliwia uzyskanie dobrych efektów ekonomicznych.

Węglik spiekany skup

Skup węglika spiekanego jest miejscem, gdzie istnieje możliwość oddania nieużywanych narzędzi, wykonanych z węglików spiekanych. Jest to doskonałe rozwiązanie, ponieważ metale wchodzące w skład węglików spiekanych są rzadkie, a ich zasoby wyczerpują się. Węglik spiekany skup – to dobre rozwiązanie nie tylko ze względu na atrakcyjną cenę oferowaną w skupach, ale i ze względu na ochronę środowiska.

Węglik spiekany cena

Cena węglika spiekanego, oferowana w skupach, uzależniona jest od indywidualnego cennika firmy. Warto jednak wiedzieć, że za węglik spiekany czysty, czyli bez lutu, dostaniemy większe wynagrodzenie niż za węglik zanieczyszczony. Większość skupów gwarantuje możliwość negocjacji ceny, co znacząco podnosi atrakcyjność takich miejsc. Węglik spiekany cena – za kilogram węglika spiekanego czystego możemy dostać około 60 zł netto.