Dom od Podstaw - Nowoczesny dom dla ciebie

Zalety przydomowej przepompowni ścieków

by admin 0 Comments
Zalety przydomowej przepompowni ścieków

Jeżeli w budynku jednorodzinnym nie ma warunków do zamontowania szamba lub oczyszczalni ścieków niżej niż zainstalowane jest źródło wypływania nieczystości inwestor zmuszony jest zainstalować również dodatkowe urządzenie. Przydomowa przepompownia ścieków to jedyny ratunek w podobnej sytuacji.

Jak działa przydomowa przepompownia nieczystości?

Urządzenie to ma za zadanie tłoczenie ścieków ze źródła ich wypływania do docelowych zbiorników przy pomocy silników spalinowych, elektrycznych lub też sprężarek powietrza. Przepompownie dzielą się na mokre i suche. Pompy wersji mokrych działają zanurzone w tłoczonych ściekach, natomiast pompy suche montowane są w miejscach wolnych od ścieków.

Najważniejsze zalety

Urządzenia tego typu przede wszystkim umożliwiają transport ścieków niezależnie od stopnia nachylenia obszaru, na którym zamontowany jest cały system kanalizacyjno-tłoczny. Przydomowa przepompownia ścieków cechuje się niezwykłą prostotą budowy oraz łatwością montażu w miejscu docelowym. Dodatkowo są automatyczne i praktycznie bezobsługowe przy praktycznie zerowej awaryjności.Zakup i montaż przydomowej przepompowni nie jest kosztowny, a wykopy pod zaplanowane rurociągi mogą być płytkie, dzięki czemu nie zostaną uszkodzone cieki wód gruntowych.W przepompowniach wysokiej jakości procesy są przeprowadzane niezwykle cicho, a dodatkowo rury i urządzenia zabezpieczone są przed korozją.

Najważniejszą zaletą jest jednak bardzo szybki transport ścieków do miejsca docelowego i bezawaryjność całego systemu, który dodatkowo cechuje się niezwykła odpornością chemiczno-mechaniczną, a także nieprzepuszczalnością rur i zamontowanych przyłączy systemowych.

Nieprzyjemne zapachy

Zamontowanie przydomowej przepompowni ścieków wiąże się z koniecznością zastosowania filtrów z węglem aktywnym – jeżeli ich nie ma to zapach wydobywający się z systemu może być bardzo nieprzyjemny. Może się tak zdarzyć, ze jego intensywność wzrośnie, szczególnie kiedy na zewnątrz panuje wysoka temperatura oraz w godzinach nocnych, kiedy to przepływ przez kanalizację tłoczną jest stosunkowo niewielki.

Bywa i tak, że mimo zastosowania filtrów węglowych odór wciąż unosi się w powietrzu. W takim wypadku warto zastanowić się na budową komina z wyrzutnią zapachu, który skutecznie uchroni gospodarstwo przed jedyną cechą negatywną opisywanych przydomowych przepompowni ścieków. Odpowiednia konserwacja i kontrola pracy urządzenia pompującego ścieki to podstawa sprawnego działania całego systemu, który znacznie ułatwia funkcjonowanie w oddalonym od miasta i kanalizacji zbiorczej gospodarstwa.