Dom od Podstaw - Nowoczesny dom dla ciebie

Gdzie może zostać zamontowana przepompownia ścieków?

by admin
Gdzie może zostać zamontowana przepompownia ścieków?

Przydomowa przepompownia ścieków to prosty, a zarazem skuteczny sposób na transport wody, czy też ścieków. Tego typu instalacje pozwalają przepompować medium na dowolną odległość lub wysokość. Wiele gospodarstw domowych nie może podłączyć się do sieci kanalizacyjnej, co stanowi spore utrudnienie w odprowadzeniu nieczystości.

Górzyste ukształtowanie terenu

Pagórkowate lub górzyste ukształtowanie terenu uniemożliwia montaż tradycyjnego szamba, czy też ekologicznej oczyszczani ścieków. W takiej sytuacji należy znaleźć alternatywę – przydomowe przepompownie ścieków mogą zostać zamontowane w niemal każdych warunkach, co z pewnością stanowi wielką zaletę. Bez znaczenia jest więc ukształtowanie powierzchni terenu wokół gospodarstwa domowego.

Na uwagę zasługuje fakt, że tego typu instalacje wykazują wysoką odporność na negatywne oddziaływanie otoczenia. Są solidne i wytrzymałe, więc jest to doskonała inwestycja na długie lata. Plusem jest także fakt, że przepompowania nie traci swojej wydajności nawet w przypadku przerw w dopływie nieczystości. Zmieniające się ilości ścieków nie zmniejszą efektywności instalacji.

Niska zabudowa budynków

Przydomowe przepompownie ścieków są dobrym rozwiązaniem w przypadku, gdy zabudowa obiektów budowlanych znajduje się relatywnie nisko. Instalacja przenosi wodę oraz ścieki na wyższy poziom lub do kanalizacji zbiorczej. Wszystko zależy od indywidualnego przypadku.

Wielką zaletą opisywanego rozwiązania jest prosta zasada działania. Nieskomplikowany mechanizm jest niezawodny, a więc nie trzeba obawiać się kłopotliwych awarii. Warto również zauważyć, że montaż systemu nie wymaga dużej ilości przestrzeni, czy też głębokich wykopów. Ułatwia to przeprowadzenie wszelkich prac serwisowych.

Wysoki poziom wód gruntowych

Przydomowe przepompownie są rekomendowane wszędzie tam, gdzie występuje wysoki poziom wód gruntowych. Dzięki nim można odprowadzić medium w dowolnie wskazany obszar. Podnoszą one poziom nieczystości, tak aby mogły one spływać grawitacyjnie np. do oczyszczalni lub kanalizacji zbiorczej.

Warto wspomnieć, że przydomowe przepompownie często wykorzystywane są w miejscach, które znajdują się w dużej odległości od kolektorów kanalizacyjnych. Mowa tutaj o m.in. budynkach gospodarczych, garażach i wielu innych obiektach. Nie ma znaczenia tutaj rozpiętość systemu, gdyż może on przepompowywać ścieki na bardzo dużą odległość. Oczywiście należy pamiętać o tym, że wydajność urządzenia musi zostać właściwie dopasowana do konkretnego przypadku.