Dom od Podstaw - Nowoczesny dom dla ciebie

Koszt budowy gotowego domu prefarbykowanego

Koszt budowy gotowego domu prefarbykowanego

Chcesz zbudować swój nowy dom w jak najkrótszym czasie? Jesteś na etapie szukania projektu domu, którego budowa pozwoli na zaoszczędzenie czasu i pominięcie długich przerw technologicznych? Sprawdź ofertę gotowych domów prefabrykowanych i dowiedz się, jaki jest ich koszt budowy.

Czym wyróżniają się gotowe domy prefabrykowane?

Współczesne budownictwo energooszczędne, dzięki swojej uniwersalnej formie i prostej, a zarazem ciekawej stylistyce cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Doskonale wpisuje się w panującą obecnie modę na proste i ekologiczne rozwiązania w budownictwie. Wyjątkowy i niepowtarzalny charakter domów gotowych stanowi doskonałą propozycję dla osób, które cenią sobie design w użytecznej formie. Ich niewątpliwą zaletą są przemyślane i dopracowane szczegóły konstrukcji, a także aranżacji wnętrz, co pozwala na maksymalne wykorzystanie powierzchni użytkowej domu.

Domy gotowe z prefabrykatów, dzięki precyzyjnemu wykonaniu charakteryzują się energooszczędnością i sprzyjającym mikroklimatem wnętrz. Projekty domów z gotowych drewnianych elementów montuje się na placu budowy znacznie szybciej niż murowane. Jeśli chodzi o Gotowe domy cennik jest w miarę przewidywalny. Dzięki temu koszt ich budowy jest zauważalnie niższy.

Tak czy inaczej, na koszt budowy domu wpływ ma kilka czynników. Pierwszym z nich jest oczywiście projekt. Jeśli nie będziemy go znacząco zmieniać, to jego koszt pozostanie bez zmian i od razu usłyszymy ostateczną cenę za metr. Kolejną kwestią jest jego cena za metr z wykończeniem. Oczywiście im większy dom tym koszt wyższy. Jeśli zależy nam na oszczędności, możemy zamówić dom w stanie surowym zamkniętym i sami z czasem go wykończyć.

Jaki jest koszt budowy domu gotowego?

Opłacalność budowy domów z prefabrykatów ma swoje odzwierciedlenie w powtarzalności produkcji elementów w fabryce. Dzięki temu najtańsze projekty domów i ich realizacje to te zawarte w stałej ofercie firmy. Jeśli chodzi o domy gotowe prefabrykowane ceny projektu i jego realizacji są raczej niezmienne. Ustalana na początku z inwestorem wartość inwestycji jest sumą gwarantowaną. Bardzo często firmy zajmujące się sprzedażą i budową domów gotowych współpracują z Bankiem Ochrony Środowiska. Dzięki temu pomagają uzyskać kredyt na energooszczędne domy prefabrykowane na preferencyjnych warunkach.

Jeśli chodzi o gotowe domy cennik postawienia stanu surowego zamkniętego, zawiera się w przedziale od 2000 do 2800 zł/m2. Koszt budowy gotowego domu z prefabrykatów o powierzchni w przedziale od 60 do 80 m2 to z kolei wydatek od 3000 do 3300 zł za metr. Projekt na zamówienie to koszt w granicach od 4000 do 4400 zł. Można powiedzieć, że domy gotowe prefabrykowane ceny mają raczej stałe, dzięki wykonywaniu większości prac w fabryce.