Dom od Podstaw - Nowoczesny dom dla ciebie

Kiedy warto postawić dom szkieletowy?

by admin 0 Comments
Kiedy warto postawić dom szkieletowy?

Tradycyjne domy murowane od lat cieszą się ogromnym zaufaniem – uchodzą one za solidne i ponadprzeciętnie wytrzymałe. Powoli rośnie jednak zainteresowanie konstrukcjami wykonanymi z gotowych modułów. Drewniany dom szkieletowy pod klucz swoją trwałością często dorównuje budynkom wykonanym z cegieł. Ma on również szereg innych zalet. To właśnie dlatego trendy w branży budowlanej zaczynają się zmieniać.

Szybka budowa

Dom szkieletowy pod klucz można wybudować w przeciągu kilku miesięcy. Oczywiście nie odbija się to na jego jakości. W przypadku obiektów tradycyjnych większość prac musi być zrealizowanych na miejscu budowy. Warunki atmosferyczne odgrywają więc kluczową rolę.

W przypadku domów szkieletowych pod klucz można znacząco przyspieszyć realizację prac, gdyż budowa odbywa się przez cały rok. Moduły produkowane są w przedsiębiorstwach produkcyjnych, a następnie dowożone na miejsce budowy. To spora oszczędność czasu.

Niski koszt budowy i eksploatacji

Budowa domu szkieletowego pod klucz jest o wiele mniej kosztowna, niż obiektu murowanego. Możemy zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Istotne jest jednak to, aby wybrać przedsiębiorstwo budowlane, które bazuje na wysokojakościowych materiałach. Ogromną rolę ma także montaż modułów. Musi on przebiegać w zgodzie z rygorystycznymi przepisami.

Dom szkieletowy pod klucz jest zazwyczaj energooszczędny, a więc jego ogrzanie stanie się prostsze. Niska strata energii przełoży się na mniejsze rachunki za ogrzewanie.

Nowoczesny wygląd

Drewniane domy szkieletowe prezentują się elegancko i klimatycznie, jednak nie wszystkim będzie odpowiadać taka stylistyka. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby budynek prezentował się modernistycznie.

To, jaka elewacja zostanie wykonana zależy wyłącznie od nas. Wiele osób preferuje współczesne wzornictwo – takie budynki na pierwszy rzut oka wyglądają, jak domy murowane. Rozpoznanie, że dom wykonany został z drewna jest niemal niemożliwe. Różnorodność projektów sprawia, że każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.