Dom od Podstaw - Nowoczesny dom dla ciebie

Jak rozwiązać problem braku przyłącza kanalizacyjnego?

by admin 0 Comments
Jak rozwiązać problem braku przyłącza kanalizacyjnego?

Przydomowe przepompownie ścieków zajmują się odprowadzaniem ścieków komunalnych, sanitarnych lub wód opadowych do kanalizacji zbiorczej albo do oczyszczalni ścieków. Urządzenia te są stosowane w sytuacjach gdy podłączenie do ogólnego systemu wodno-kanalizacyjnego jest niemożliwe lub nieopłacalne.

Jak działają przepompownie przydomowe

Usuwania ścieków z terenu gospodarstwa za pomocą przydomowej oczyszczalni przebiega w prosty i mało awaryjny sposób. Wpływa to na popularność tego rozwiązania i zastępowanie przydomowego szamba właśnie przepompownią.

Na początku ścieki są odbierane z budynku i systemem rur transportowane do głównego zbiornika przydomowej przepompowni. Zazwyczaj odbywa się to w oparciu o system grawitacyjny, o ile nie ma przeciwwskazań wynikających z ukształtowania terenu. Następnie, w głównym zbiorniku znajduje się zestaw pomp, który przy pomocy tłoczenia ciśnieniowego wydajnie transportuje nieczystości do głównej sieci kanalizacyjnej lub bezpośrednio do odpowiedniej oczyszczalni ścieków.

Przepompownie przydomowe- zalety

Przepompownie przydomowe to urządzenia, które od chwili zamontowania i pierwszego uruchomienia, wymagają bardzo mało uwagi ze strony użytkowników. Wpływa to na wysoki komfort użytkowania, jak również na niską awaryjność przepompowni. Poza tym przydomowe przepompownie są tanie w utrzymaniu i mimo znacznego kosztu początkowego, są bardzo opłacalnym rozwiązaniem.

Przydomowe przepompownie wpływają też na uniezależnienie się od zewnętrznych usług wodno-kanalizacyjnych. W połączeniu z przydomową oczyszczalnią są rozwiązaniem bardzo ekologicznym.

Co wziąć pod uwagę wybierając przepompownię?

Jeśli przydomowa przepompownia ma sprostać wszystkim wymaganiom konkretnego gospodarstwa domowego i sprawnie funkcjonować przez długie lata, należy przeanalizować kilka podstawowych parametrów. Przede wszystkim wydajność pomp i maksymalna ilość przetwarzanych ścieków musi być dostosowana do potrzeb danego gospodarstwa. W dużej mierze będzie zależna od liczby mieszkańców i ich aktywności.

Bardzo istotna jest też maksymalna wysokość na którą mogą być podnoszone ścieki, zwłaszcza jeśli dom położony jest w górzystym regionie. Inne parametry warte uwagi to wielkość oraz wytrzymałość zbiornika przepompowni, a także materiał z jakiego jest wykonany.

Rynek przepompowni przydomowych jest naprawdę bogaty, dlatego warto zasięgnąć opinii fachowca zanim zdecydujemy się na zakup. Pozwoli nam to wybrać najbardziej optymalne rozwiązanie i zagwarantuje poprawne działanie przepompowni.