Dom od Podstaw - Nowoczesny dom dla ciebie

Dom, który zbudował Tom

by admin 0 Comments
Dom, który zbudował Tom

W życiu rzadko jest tak ładnie i zgrabnie, jak w wierszykach dla dzieci. Budowa domu to ciężka próba nie tylko dla finansów, ale i dla harmonii życia rodzinnego. Nic dziwnego, że decyzja o budowie własnego domu należy do tych trudniejszych i najczęściej podejmowana jest po wielu kalkulacjach i dyskusjach. A gdyby tak wszystko uprościć? Rozwiązaniem mogą być gotowe domy bez działki.

Łatwo i niedrogo

Gotowe domy bez działki to rozwiązanie, które może znacznie ułatwić decyzję kupnie własnego domu. Są to domy złożone z modułów, które można łatwo złożyć na dowolnej działce. I to takiej, która jest nie tylko własnością, ale może być wynajmowana, co znacznie obniża koszty i często pozwala uwolnić się od wizji kredytu na długie lata.

Tego typu domy kupuje się od producenta najczęściej razem z montażem. Ekipa montuje dom w czasie znacznie krótszym niż trwa tradycyjna budowa. Przy czym warto zaznaczyć, że domy takie mają bardzo korzystne parametry termiczne. Stosuje się w nich nowoczesne rozwiązania, dzięki czemu są też tanie w utrzymaniu. Oczywiście koszt takiego gotowego domu bez działki także jest znacznie niższy, niż domu tradycyjnego.

Dom bez pozwolenia

Jeśli nie ma konieczności budowania domu o dużej powierzchni (bo np. rodzina jest mała albo wręcz chodzi o dom dla jednej osoby) to można pozwolić sobie na gotowy dom bez działki i bez pozwolenia na budowę. To rozwiązanie bardzo praktyczne i niezwykle atrakcyjne, bo znacznie upraszcza wszelkie formalności i skraca czas oczekiwania na własne lokum.

Kryterium jest powierzchnia – do 35 metrów kwadratowych można postawić gotowy dom bez pozwolenia na budowę. Taki dom jest bardzo wygodny dla niedużych rodzin a przy tym łatwy w montażu. Także zamocowanie w ziemi nie wymaga fundamentów.

Dom z pozwoleniem

Większe domy, nawet te gotowe i bez działki, wymagają już pozwolenia na budowę. Oczywiście większa powierzchnia pozwala też na znacznie więcej ciekawych rozwiązań zarówno dotyczących wzornictwa jak i wykorzystania każdego metra kwadratowego. Ale trzeba też pamiętać, że większe domy trzeba już postawić na solidnych fundamentach.

W większych gotowych domach pojawiają się już piętra albo zagospodarowane poddasza. Salon, osobna kuchnia i kilka pokoi – to wszystko jest w zasięgu ręki. Technologia pozwala na postawienie takiego domu szybko i sprawnie a wybór wśród wielu modeli pozwoli znaleźć najbardziej odpowiadający naszym gustom.

Artykuł powstał we współpracy z firmą HOGER Sp z o.o.