Dom od Podstaw - Nowoczesny dom dla ciebie

Do czego można zastosować lampy wiszące?

by admin 0 Comments
Do czego można zastosować lampy wiszące?

W nowoczesnych mieszkaniach często używa się kilku niezależnych źródeł światła, więc poza typowym wiszącym u sufitu żyrandolem nierzadko pojawiają się np. lampy wiszące. Można je wykorzystać w miejscach, które chce się dodatkowo doświetlić.

Mieszkanie udekorowane światłem

Rola światła w mieszkaniu jest ogromna. Nowoczesne dekoracyjne lampy zdobią wnętrze nawet w ciągu dnia, ale ich typowa rola rozpoczyna się po zapadnięciu zmroku. Dzięki różnym rodzajom oświetlenia można stworzyć w pomieszczeniu wydzielone miejsca o bardzo komfortowych warunkach, tzw. kąciki, które będą mogły być użytkowane niezależnie.

Powszechnie korzysta się z dodatkowych lamp przy stolikach, fotelach, eksponuje półki z kolekcjami, regały, dekoracje takie jak obrazy. Wybór ustawienia czy też powieszenia lamp jest uzależniony od tego, jak będzie użytkowana każda część mieszkania. Daje to duże pole do popisu zwłaszcza wtedy, gdy z wnętrza korzysta większa ilość osób.

Warto zauważyć, że montaż dodatkowych źródeł światła, takich jak Lampy wiszące, pozwala zaoszczędzić. Mogą one być zapalane jedynie wtedy, gdy ktoś zechce np. poczytać. W pozostałym czasie nie świecą się, więc nie zużywają prądu. Na co dzień korzysta się np. z żyrandola powieszonego tradycyjnie, w centrum sufitu.

Efektowna ozdoba czy rozsądny wybór?

Na lampy wiszące można zdecydować się z uwagi na to, że przeważnie są po prostu ładne. Ich widok będzie wywoływał za każdym razem przyjemne skojarzenia. Warto je w miarę możliwości wyeksponować i zadbać o regularną konserwację.

Estetyka to jedno, ale trzeba też pamiętać o dużej funkcjonalności tego rozwiązania. Takie lampy nie zużywają miejsca podobnie jak stojące, nadają się więc idealnie do niewielkich mieszkań. Można je zamontować nawet w dość zagraconym wnętrzu.

Połączenie lamp wiszących ze stojącymi również może się sprawdzić. Każda z nich ma nieco inną funkcję. Trzeba jedynie dobrze zaplanować, jak ma wyglądać oświetlone mieszkanie. W wielu przypadkach taka kompozycja sprawdzi się naprawdę dobrze.