Dom od Podstaw - Nowoczesny dom dla ciebie

Odmień swój salon jednym trikiem

Odmień swój salon jednym trikiem

Głodni nowości, lubimy zmiany. Dotyczy to również zamieszkanych przez nas wnętrz, które z biegiem czasu zaczynają się nudzić. Patrząc wciąż na to samo otoczenie, nabieramy ochoty na jego odświeżenie. Niestety nie zawsze chcemy lub możemy pozwolić sobie na wydatek w postaci gruntownego remontu czy zupełnie nowych mebli. Z pomocą przychodzą nam wtedy sprytne sztuczki, które odmienią nasz salon po kosztach.

Wykwintna lampa stojąca do salonu

Gustując w nietuzinkowych dodatkach, nie można zapomnieć o pasującej do nich lampie. Odpowiednio dobrana, zmienia nie tylko wystrój, ale i charakter salonu. Wszystko za sprawą barwy i natężenia światła, jakie wybierzemy. W pięknej lampie stojącej do salonu często tkwi właśnie sekret przyjemnego, przytulnego wnętrza, w którym aż chce się przebywać.

Oczywiście lampa stojąca podłogowa może mieć też zupełnie inne przeznaczenie, choćby typowo designerskie. Przyciągając uwagę, odwraca ją od reszty wyposażenia i nadaje efekt świeżości, którego potrzebowaliśmy.

Lampy stojące do salonu, a wielkość pomieszczenia

Wybór oświetlenia podłogowego wymaga od nas pewnych kompromisów. W niewielkim pomieszczeniu, olbrzymia, przykuwająca całą uwagę lampa, stworzy raczej efekt odwrotny do zamierzonego i przytłoczy i tak już ciężkie wnętrze. Tego rodzaju lampa stojąca do salonu świetnie sprawdzi się natomiast w rozległych, otwartych przestrzeniach, gdzie nada charakteru, ale nie będzie stanowiła epicentrum wszystkiego.

Podobnie, jak wysokość, równie ważny jest też klosz lub jego brak. Posiadając masywną, narożną kanapę w całkiem sporym salonie, możemy pokusić się o to by nasza lampa stojąca podłogowa szczyciła się obszernym, wyraźnym kloszem. Postawmy jednak na minimalizm, jeśli dysponujemy małą przestrzenią. Świetnie sprawdzi się tu lampa z symbolicznym kloszem lub zupełnie go pozbawiona. Modne ostatnimi czasy żarówki bez osłon, to rozwiązanie pasujące właściwie do większości wnętrz. Różnić mogą się za to intensywnością światła, aby nadać pożądany przez nas efekt.

Jak widać, wcale nie musimy dysponować grubym portfelem, aby zmienić wystrój wysłużonego wnętrza. Lampy stojące do salonu to oczywiście tylko jedna z możliwości, po którą z powodzeniem możemy sięgnąć przy tego typu renowacjach, ale odpowiednie oświetlenie to podstawa udanego wnętrza, w którym chce się przebywać.