Dom od Podstaw - Nowoczesny dom dla ciebie

Nowy dom – wykańczamy wnętrza!

by admin 0 Comments
Nowy dom – wykańczamy wnętrza!

 

Swój własny, wybudowany od podstaw dom jest rzeczą, o której marzy bardzo wiele osób. Niestety, dla większości z nas są to nadal odległe marzenia, gdyż koszty budowy często są bardzo duże. Jeżeli jednak dom został wybudowany, nadeszła pora na wykończenia. W jaki sposób można wykończyć mieszkanie, aby wyglądał schludnie i elegancko?


Najważniejsza zasada

Jedną z najważniejszych zasad podczas prac wykończeniowych wnętrza jest fakt, który powtarza wielu doświadczonych fachowców, ten kto nadmiernie oszczędza na materiałach budowlanych, w gruncie rzeczy zapłaci podwójnie. Dzieje się tak, ponieważ materiały tanie, są najczęściej niskiej jakości. Wiadomo, że dom nie musi być wykończony samymi najdroższymi materiałami, gdyż jego cena wzrosła by bardzo mocno, jednak nie powinny być to również produktu najtańsze. Warto wybrać co najmniej produkty średniej jakości aby nie było konieczności remontowania domu po raz kolejny w niedługim czasie.

Dla kontrastu – zamiast oszczędzać na materiałach lepiej zaoszczędzić na samych narzędziach. Niekoniecznie kupując tanie chińskie produkty, ale…. po prostu wynajmując narzędzia budowlane w z profesjonalnej wypożyczalni. W Polsce działa ich kilka w większych miastach, bez problemu można zdobyć potrzebny sprzęt dużo taniej niż kupując go na własność.

Podłogi

Bardzo ważnym elementem wykończenia wnętrz są podłogi. To z nimi na co dzień kontakt ma ludzka stopa i to w bardzo dużym stopniu od nich zależy jak lokatorzy będą czuć się w domu. Materiał na podłogę należy dobrać zgodnie z przeznaczeniem danego pomieszczenia. Wiadomo, że chybionym pomysłem będzie zastosowanie wykładziny do kuchni czy łazienki oraz zastosowanie kafelek do sypialni czy pokoju dziecięcego. Do pokoi, w których na co dzień przebywają przez dłuższy czas ludzie obecnie najczęściej stosuje się panele. Bardzo dobrym wyjście jest również zastosowanie parkietu, jednak koszty są zdecydowanie wyższe.

Co na ściany?

Również jest to kwestia dość sporna. Najprostszym wyjściem jest malowanie. Można tworzyć ciekawe aranżacje wnętrza bez bardzo dużych nakładów pieniężnych. Ponadto, obecnie dość modne są wszelkie połączenia kolorów na zasadzie kontrastu. W przypadku malowania pokoi dziecięcych, warto skorzystać z farb odpornych na zmywanie i szorowanie. Jeżeli pomalowana ma być łazienka, warto skorzystać z farby wodoodpornej.

Na ściany można również wykorzystać fototapety. Są to tapety, które przedstawiają jakiś motyw. Bardzo popularne są wszelkie wschody i zachody słońca czy motywy nieba. Dzięki zastosowaniu takich tapet, można stworzyć unikalne aranżacje poszczególnych pokoi.

Do pomieszczeń takich jak kuchnia czy łazienka standardem cały czas pozostają płytki ceramiczne. W przypadku kafelek, warto nie brać tych najtańszych, ponieważ najczęściej są słabej jakości i płytki są różnych rozmiarów oraz pokrzywione. Dość powszechne obecnie staje się stosowanie płytek dekorujących, które również przedstawiają jakiś motyw, czy mozaiki.

Na zewnątrz?

Od zewnętrznej strony domy najczęściej są dekorowane kolorowymi tynkami. Obecnie bardzo modne są domy w odcieniach szarości. Są to dość nowoczesne kompozycje, które wyglądają bardzo schludnie i elegancko. Ponadto, warto zadbać o udekorowanie wszelkich ziem zielonych znajdujących się przed domem.

Reasumując, wykończenie nowo wybudowanego domu jest zadaniem dość trudnym i czasochłonnym, jednak satysfakcja po ukończonej pracy jest tak wielka, że przykrywa wszelkie trudności.