Dom od Podstaw - Nowoczesny dom dla ciebie

Mieszkania z duszą

by admin
Mieszkania z duszą

Żyjemy dzisiaj w świecie, który wiecznie pędzi. Już od wczesnej dorosłości pędzimy na zajęcia na uczelni, potem na drugi fakultet, następnie do pracy i jeszcze po drodze musimy ogarnąć wiele innych rzeczy. Dlatego też często chcemy, aby nasze mieszkanie było swego rodzaju enklawą spokoju, żeby nie było nowe i zimne, lecz „z duszą”…

Oaza spokoju

Dzisiaj coraz częściej poszukujemy takich właśnie mieszkań z historią. Szczególnie potrzebują tego mieszkańcy dużych miast, jak np. Legnicy. Jak ma wyglądać takie wymarzone mieszkanie? Otóż chcemy, aby to nie było nowoczesne lokum ze strzeżonym wejściem na teren posesji, prywatnym grillem, samo zamykającymi się drzwiami oraz wszystkimi technologiami, które coraz bardziej odgradzają nas od życia.

Dlatego też w modzie są dzisiaj mieszkania na sprzedaż z rynku wtórnego, szczególnie stare kamienice. Chcemy również, aby nasze mieszkanie miało ciekawą lokalizację- blisko do jakiegoś parku, wydarzeń kulturalnych, miejsc na spotkania z przyjaciółmi. Jak znaleźć takie mieszkanie?

Poszukiwania ideału

Oczywiście standardowo zaczynamy od przejrzenia ogłoszeń w lokalnych gazetach oraz w internecie. Warto ponadto przejść się po upatrzonym przez nas miejscu i sprawdzić, czy przypadkiem nie wisi gdzieś ogłoszenie „mieszkanie na sprzedaż”. Kiedy już znajdziemy odpowiadające nam lokum należy koniecznie umówić się na jego oględziny. O co zapytać właścicieli?

Przede wszystkim należy dowiedzieć się, jaka jest wysokość czynszu, w tym wszystkich opłat dodatkowych. Warto także wiedzieć, kto jest właścicielem danego budynku, w którym znajduje się nasze mieszkanie. Zapytajmy również koniecznie o sąsiadów- czy nie są zbyt głośni oraz o komunikację miejską. Dodatkowo dobrze jest zorientować się w okolicy- czy są jakieś sklepy, supermarkety itp.

Aranżacja wnętrza

Ostatnim elementem jest zaaranżowanie wnętrza tak, jak chcemy. Mieszkania na sprzedaż z rynku wtórnego zazwyczaj nadają się jednak do remontu. Jednak to wcale nie musi być wadą tych mieszkań- dzięki temu mamy pewność, że urządzimy je tak jak chcemy.

Jaki styl będzie pasował do takiego starego mieszkania „z duszą”. Przede wszystkim będzie to przedwojenna elegancja- szerokie drzwi, wykusze, klasyczne ciemne meble. Jednocześnie ciekawym pomysłem będzie zaaranżowanie naszego mieszkania na sprzedaż w stylu industrialnym- meble nawiązujące do starych fabryk, szkice miast na ścianie, ciemne kolory.

Artykuł powstał we współpracy ze Modernbud