Dom od Podstaw - Nowoczesny dom dla ciebie

Domy z prefabrykatów betonowych

by admin
Domy z prefabrykatów betonowych

Domy z prefabrykatów betonowych zbudować można zaledwie w kilka dni (chodzi tu oczywiście o budowę domu w stanie surowym). Jak się okazuje, wykorzystanie do budowy dobre jakości prefabrykatów budowę domu skrócić może nawet o kilka miesięcy. Dodatkowo sama budowa przy wykorzystaniu takich środków jest taż bardzo prosta.

Prefabrykacja kiedyś i dziś

Wiele osób porównuje budowę domu przy wykorzystaniu prefabrykatów do budowy bloków z wielkiej płyty pochodzących z lat 70 ubiegłego wieku. Jednak pomiędzy prefabrykacją współczesną a tą sprzed kilkudziesięciu lat zauważyć można dużo dość znaczących różnic. Jeśli chodzi o tą starszą prefabrykację, na przykładzie bloków z wielkiej płyty zauważyć można, że wszystkie nowo powstające wyglądały niemal dokładnie tak samo. Dziś, dzięki coraz lepiej rozwijającym się technologiom w budownictwie, architekci mają znacznie więcej możliwości w wyborze najodpowiedniejszych modułów.

Szybkość – najważniejsza zaleta prefabrykacji

Obok elastyczności najważniejszą i najcenniejszą zaletą budowy domów z prefabrykatów jest szybkość powstawania konstrukcji. Dom z prefabrykatów, ograniczając się jedynie do stanu surowego, przy sprzyjających warunkach pogodowych może powstać w zaledwie kilka dni. Co ważne w tym przypadku szybkość wcale nie pomniejsza jakości wykonanej konstrukcji (pod warunkiem oczywiście, że użyte zostaną tylko wysokiej jakości prefabrykaty). Na budowę przyjeżdżają już gotowe ściany z otworami na okna i drzwi, a wszystkie elementy można na miejscu połączyć ze sobą za pomocą odpowiednich łączników.

Prefabrykaty alternatywą dla tradycyjnych konstrukcji drewnianych

Prefabrykaty keramzytobetonowe będą doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich chcących zbudować dom szybko, ale przede wszystkim solidnie, aby domownikom bezpiecznie i komfortowo służył przez długie lata. Prefabrykaty będą zadowalające dla tych, którzy z różnych powodów nie chcą stawiać na wykorzystanie tradycyjnych konstrukcji drewnianych w procesie budowy domu.

Rodzaje betonowych prefabrykatów

Jeśli chodzi o dobór odpowiedniego kruszywa, z jakiego wykonane będą prefabrykaty, zależy przede wszystkim od ich przeznaczenia. W przypadku budowy domów wykorzystywane są przede wszystkim lekkie betony z kruszywem keramzytowym. Dużo zależy także od wymagań konstrukcyjnych zaprojektowanego obiektu.

Artykuł powstał we współpracy z firmą HOGER